İÇERİK VE UYGULAMALARA YÖNELİK GENEL SORULARINIZ

Site'ye geçmiş ya da son dönemlere ait konser, sahne gösterileri ya da film görüntüleri eklenecek mi?

"Arşiv” bölümünün zenginleştirilmesine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Sitemize düzenli olarak yeni içerik eklenmektedir. Güncellemeler gerçekleştikçe, “Haber Bülteni” ile ziyaretçilerimize duyurulmaktadır.

Neden basında ya da farklı medyalarda çıkan haberler Site’de hemen ya da bazen hiç yer almıyor?

Sitemiz, Sanatçı’ya ait kesinleşmiş bilgilerin paylaşıldığı bir platformdur. Bir bilgi ya da habere Sitemizde yer verilebilmesi için içeriğin kesinleşmiş olup, uygulama aşamasına gelinmiş olması gerekmektedir.

Sezen Aksu hangi tarihte, hangi şehire gelecek, yurt dışında konser verecek mi? Yeni albüm/konser vb. projeleri ne zaman ve hangi içerikte hayata geçirilecek?

Tarih ve yer bilgileri kesinleşmiş olan tüm yurt içi ve yurt dışı konserlerimizi "Duyurular" bölümünden takip edebilirsiz. Öte yandan yeni projelerin hepsi, içeriği kesinlik kazandığı noktada Sitemizdeki yerini alacaktır. Bülten üyelerimize gönderilen “Haber Bülteni” ile, “Duyurular” ve diğer bölümlerdeki yenilikleri takip edebilmeniz mümkün olabilecektir.

Konser biletleri ile ilgili taleplerimizi Site üzerinden ne şekilde bildirebiliriz?

Bilet fiyatlandırma, satış ve organizasyonu sorumluluğumuz kapsamında bulunmamaktadır. Biletler ile ilgili talep ve sorularınızı bilet satış noktalarına iletebilirsiniz.

Sitede forum olacak mı?

Sezen Aksu Resmi İnternet Sitesi, Sanatçı’nın eserleri ve diğer çalışmaları hakkında içerik sağlayan bir bilgilendirme platformudur. Bu nedenle Sitemizde forum, mesaj panosu veya benzeri bir paylaşım alanı yaratılması planlanmamaktadır.

Sezen Aksu’ya ulaşabileceğimiz bir e-posta adresi var mı? Mesajlarımız kendisine ulaşıyor mu?

Sitemizin “Görüşleriniz” bölümünden bizlere iletilen mesajlar içeriklerine göre sınıflandırılıp Sanatçı’ya ulaştırılmaktadır; kendisinin ayrıca bir e-posta adresi bulunmamaktadır.

Mesajlarımızı Sezen Aksu yanıtlar mı? İmzalı poster, kitap, CD gönderebilir mi?

Ziyaretçi sayımızın yoğunluğu, bu hizmeti sunmamızı mümkün kılamamaktadır. Anlayışla karşılamanızı umuyoruz.

Nasıl albüm ya da CD satın alabilirim?

Ürünlerin yanında yer alan “Albüme Erişim” ya da “Kitaba Erişim” bağlantılarından ilgili e-ticaret sitesine ulaşıp, sipariş verebilirsiniz.

Şarkı sözlerimizi ya da bestelerimizi Sezen Aksu’ya nasıl ulaştırabiliriz?

Bu türden taleplerin yoğunluğu bu eserlerin değerlendirilmeye alınmasına olanak sunmamaktadır.

Sezen Aksu’ya vokal yapmak istiyorum, kendisine nasıl ulaşabilirim?

Site üzerinden yapılan bu tip başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Anlayışla karşılamanızı umuyoruz.

Müzikçalar’da neden daha fazla esere yer verilmiyor? Bütün eserlerin tamamını dinlemek mümkün değil mi?

Sitemizde bulunan Müzikçalar’daki eserler söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan eserlerdir.. Farklı kategorilerdeki “Albüm”lerde ve “Tüm Eserler” bölümünde yayınlanan eserlerin tamamını yayınlamak ise, mevcut telif hakları mevzuatı gerekçesiyle mümkün olamamaktadır. Sitemizde ticari uygulamalara yer verilmediğinden, bu eserlere Sitemizden ücret karşılığı da olsa ulaşılması planlanmamaktadır.

Bu eserlerin mp3 satışının yapıldığı sitelere, sitemiz üzerinden yönlendirme yapılmaktadır.

Site’de, bir albümde henüz yer almamış yeni eserlerin kayıtlarına neden yer verilmiyor?

Site politikamız gereği, bir albümde yayınlanmamış eserler Sitemizde yer almamaktadır. Ancak Sanatçı zaman zaman Site ziyaretçileri için hazırladığı videolarda bu türden sürprizler yapabilir.

Diğer sanatçılara verilen eserleri Site'de nasıl bulabiliriz?

Sanatçı’nın başka sanatçılara verdiği eserleri Sitemizdeki “Tüm Eserler” bölümünden sorgulayabilirsiniz.

Neden Site’de bazı eserlerin aranjör bilgileri yer almıyor?

Sitemizdeki bilgiler MSG kayıtlarına dayanmaktadır. Yayın politikamız gereği söz konusu eserlerdeki aranjör bilgilerine, MSG kayıtlarında yer almamaları nedeniyle, Sitemizde yer verilememektedir.

Sezen Aksu’nun yorumcu olarak bulunduğu yeni çıkan albümleri neden hemen Site’de göremiyoruz?

Sanatçı'nın "Derleme" ve "Konuk Olduğu Albümler" adıyla toplanan çalışmalarında yapılan işlemlerin zaman alması nedeniyle, albüm piyasaya çıktıktan belli bir süre sonra Sitemize eklenmektedir.

Sezen Aksu’nun yer aldığı bazı albümler neden “Konuk Olduğu Albümler” bölümünde yer almıyor?

Sitemizdeki “Konuk Olduğu Albümler” bölümünde, Sanatçı’nın “geri vokal” olarak eşlik ettiği eserlere ve albümlere yer verilmemektir.

TEKNİK SORULARINIZ

Sitedeki “Video” ve “Fotoğraflar”ı nasıl görüntüleyebilirim?

Sitemiz anasayfasındaki “Fotoğraflar” ve “Videolar” başlıklarını seçerek Sezen Aksu’ya ait “Fotoğraflar” ve “Videolar”a ulaşabilirsiniz.

Sitedeki ses ya da görüntü kayıtlarını neden indiremiyoruz?

Sezen Aksu Resmi İnternet Sitesi, Sanatçı’nın eserleri ve çalışmaları hakkında içerik sunmak üzere tasarlanmış bir bilgilendirme platformudur. Dosya ya da eser paylaşımına yönelik bir amaç taşımamaktadır. Bu nedenle ziyaretçilerimize bu türden bir hizmet sunulması planlanmamaktadır.

Resim ve basın kupürlerini daha büyük görüntüleyebilir miyim?

Görüntülemek istediğiniz resmin üzerine tıkladıktan sonra, resmin büyük hali yeni bir pencerede açılacaktır. Ancak bazı resimlerin orijinal boyutu görüntülediğinizden de büyük olabilmektedir.

Bu durumda resmin üzerine bir kez daha tıklayarak, tarayıcınızın resim üzerinde belirecek olan büyütme seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

×